Aloe Vera kullanarak saç bakımı

Aloe vera, dünyada güneşli olan iklimlerde yetişebilen etli bir bitki olarak tanınmaktadır. Bu bitkinin sahip olduğu etli yaprakları ile doğal ilaçlarda farklı kullanıma sahip jel içermektedir. İçerisinde bulundurduğu bu jel, özellikle cilt üzerindeki yaptığı etkileri saymakla bitmemektedir. Aynı zamanlarda saçlarda da olumlu sonuçları gözlemlenmektedir.

Nemlendirici özellikleri sayesinde besleyici vitaminleri sebebiyle, aloe vera kuru saçlar için bir tedavi olarak popülerlik kazanmıştır. Yapılan araştırmalar, kepek giderilmesine yardımcı olabileceğini göstermiştir.

Aloe Vera Saça İyi Gelir Mi ?

Aloe vera, esansiyel amino asitler ve bakır ve çinko gibi mineraller içermektedir ve saç kremi olarak kullanıldığı zaman aşırı derece besleyici olabilmektedir.  Saç ürünlerinin aksine, tamamen doğaldır, bu sebeple saçlarınızın yağlarını kurutmak konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Ayrıca kaşıntılı bir kafa derisini yatıştırmaya yardımcı olmaktadır.

Aloe vera saç düzleştirme

Aleo vera ile saçınızı düzleştirmek işlemi yapmak için yarım fincan dilediğiniz çeşit (doğal) yağ ile aloe vera jeli karıştırarak saçınıza uygulayabilirsiniz. Krem kıvamına gelecek bu karışımı ortalama 30-40 dakika saçınızda beklettikten sonra yıkayınız. Bu yöntem ile saçlarınızı parlak ve düz yapısına kavuşacaktır.

Aloe vera saç çıkartır mı?

Yapılan araştırmalar sonucu saçınız ve saç derinize Aloe vera uygulamanın, kafa derinizde kan akışını arttırdığı kanıtlanmıştır. Bu durum; Kafa deriniz temizlendiğini ve saç deriniz Aloe verayı güzelce emdiği zaman saç dökülmesini azalttığı ve saçlarınızın hızlı uzamasını sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Aloe Vera kullanarak saç bakımı için yorumda bulun

    Aloe Vera kullanarak saç bakımı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Aloe Vera kullanarak saç bakımı için ilk yorumu yapabilirsin.