Cilt Lekelerine Maydanozun Faydaları

Cilt oldukça hassa organizmadır ve cilt çevre ve hormonlarda yaşanan değişikliklerden etkilenir. Yaşlanma, çevre ve stresin etkilerini yok etmeyi vaat eden yüz kremlerinin reklamlarını görüyoruz, ama bu iş için kendi mutfağınızda doğal tedavilerle de hazırlayabilirsiniz.

Yaşlanma yüzünden meydana gelen kara lekelerden kimse hoşlanmaz. Geçici etkileri olan kremlere çok fazla para harcamayarak yüzünüze bakım yapmaya ne dersiniz? Aşağıda oldukça kolay ve doğal tedavileri uygulayarak sizi rahatsız eden tüm lekelerden kurtulmayı deneyebilirsiniz.

Herkesin yüzünde istemediği veya kapamaya çalıştığı lekeler olabilir. Burun, alın, yanak veya çenede de olsa, yüzünüz vücudunuzda bulunan en hassas organizmadır, sürekli çevredeki güneş ışıkları, kirlilik, soğuk gibi olumsuz faktörlere maruz kalmaktadır.

Maydanoz lekeleri nasıl nasıl etkilemektedir?

Maydanoz çok fazla vitamin içermektedir ve oldukça kolay bulunabilir. Maydanoz içeriğinde yüksek C vitamini sayesinde harika bir ilaçtır. Tüm güzellik kliniklerinde kullanılmalıdır. Bu kliniklerde maydanoz cildin beslemek, bulunan yaraların azalmasını sağlamak ve kolajen üretimini uyarmak amacıyla kullanmalıdır.

Lekeleri azaltmak amacıyla maydanozu nasıl kullanabilirsiniz?

1. 5 adet maydanoz sapı elinize alın ve bunları güzelce ezerek yüz maskesi yapın. Bu oldukça basit karışımı hazırladıktan sonra cildinizde bulunan lekelere uygulayın. 10 dakikalık zaman zarfında bırakın ve ılık suyla iyice durulayın. Her gece uyumadan önce uygulayın

2. Az gelişmiş bir yöntem ise maydanozu eşit oranlarda olacak şekilde başka bitkilerle karıştırıp lekelerinize uygulamak ve onları nemlendirmek.

Yapımı için 5 dal maydanoz, 5 damla limon suyu, saf zeytinyağı ve 3-4 dilim salatalık gerekli. Bunları kıvama gelene kadar mikserde güzelce karıştırın. Pamuk kullanarak cildinizde bulunan lekelere uygulayın. Ortalama 10 dakika bekletin ve ılık su ile güzelce durulayın. Geceleri sonuç alana kadar uygulamaya devam ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Cilt Lekelerine Maydanozun Faydaları için yorumda bulun

    Cilt Lekelerine Maydanozun Faydaları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cilt Lekelerine Maydanozun Faydaları için ilk yorumu yapabilirsin.