Cilt Lekelerinin Doğal Tedavisi

Cilt lekeleri oldukça can sıkan güzellik problemleri arasında. Doğal yöntemler seçilerek geçirebilir; cilt lekelerinin doğal tedavisi uygulaması için sizlere çeşitli önerilerde bulunacağız. Günümüz şartlarında birden çok sayıda sorunun çözümü estetik veya kozmetik ürünleriyle halledilebilse bile hem sağlık hem de ekonomik olarak bitkisel tedavi yöntemleri oldukça daha iyi bir tercihtir.

Aloe Vera bitkisi iki şekilde kullanılmaktadır. Bunlardan bir tanesi ağız yolu ile diğeri ise cilde uygulanan biçimidir. Ağız yolu ile tüketilmesi vücudunuzun sindirim, boşaltım ve sinir sistemlerine fazlaca fayda sağlamaktadır, cilde uygulanarak tüketilmesi sonucunda ise cilt için şifa kaynağı olmaktadır. Aloe Vera bitkisi dibinden bir yaprağını alınız ve kökten uca doğru küçük küçük kırıklar ile bitkiyi ayırınız. İçerisinde bulundurduğu jeli, ağız yolu ile veya cilde temas ile tüketebilirsiniz.

Yapılabilecek Kolay Bitkisel Çözümler

Cilt lekeleri  halükarda bizleri rahatsız edebilir. Bunun en büyük sebeplerinden biri fazlaca güneş ışığına maruz kalmaktır. Güneş ışınlarına karşı hassas olan cilt tipleri önemli unsurdur. Bazı cilt tipleri çok daha çabuk etkilenerek ve istenmeyen lekeler meydana gelebilmektedir. Cilt lekelerine karşı yapılabilecek en basit çözümler için aşağıdaki önerilerimize göz atabilirsiniz:

  • Geceleri yatmadan önce özel olarak hazırlanan bir tonik ile cilt lekelerinizden kurtulabilmeniz mümkün. Boş şişe içerisine %50 oranlarında su ve elma sirkesi ekleyiniz. Temiz olan cildinize pamuk ile uygulayınız.
  • Aloe vera cilt sağlığı için büyük etkisi olan ürünler arasındadır. Cilt hücreleri tazelenerek yenilenmektedir. Hazır şekilde satılmakta olan jeller bulunmaktadır. Tek olarak uygulama yapabilmektedir fakat içerisine E vitamini (1 ampül ), 1 yemek kaşığı aloe vera jel ve Hindistan cevizi yağı ( 1 yemek kaşığı ) ekleme yapılarak cilde sürülebilir.  En az 25-30 dakika bekleyin ve sonrasında yüzünüzü yıkayınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Cilt Lekelerinin Doğal Tedavisi için yorumda bulun

    Cilt Lekelerinin Doğal Tedavisi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cilt Lekelerinin Doğal Tedavisi için ilk yorumu yapabilirsin.