Doğal Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Doğal cilt beyazlatma yolları ile hayal ettiğiniz adeta bebek gibi bir cilde sahip olmak zor değil. Dengesiz beslenme, yetersiz sıvı alımı, stresli zor yaşam şartları vb. sebeplerden kaynaklanan birden çok sebeplerden ötürü cildimiz oldukça zarar görmektedir. Evde yapılan doğal olarak hazırlanan farklı cilt beyazlatma yöntemleri ile uygulanabilir. Bu doğal yöntemleri uygulama yaparken dikkat etmemiz gereken farklı noktalar vardır.

Pirinç Unu Maskesi Yöntemi Sayesinde Cilt Beyazlatma

Pirinç unu maskesinin fazlaca farklı tarifleri bulunmaktadır. Bunlar içerisinde hazırlanması en kolay olan pirinç unu ve bir miktar suyu karıştırılarak oluşturulanıdır. Belli ölçüler kullanarak hazırlayacağımız bu karışımı yüzümüze uyguladığınız vakit bir sürü sonra cilt lekelerin ve izlerin belli zaman içerisinde yok olduğunu hatta cildinizin renk tonlarında bir açılma olduğunu fark edeceksiniz.

Pirinç unu kullanarak ikinci yöntem ise pirinç unu, bal ve su ekleme yapılarak hazırlanmakta olan karışımdır. Bu karışım aynı biçimde cildinizde bulunan lekelere veya tüm yüzünüze uygulandıktan bir zaman bekledikten sonra ılık su ile güzelce yıkayabilirsiniz. Bu tarz maskelerin uygulanması sonrasında pirinç unu etkilerinden kaynaklanmakta olan olumsuzlukları önlemek için düzenli olarak nemlendiriciler kullanmak gerekmektedir.

Domates Kullanarak Cilt Beyazlatma

İlk olarak kullanılacak tüm domatesler güzelce yıkanır ve kabukları dikkatli şekilde soyulur sonrasında domatesler blender kullanılarak püre biçimine getirilir. Hazırlanan bu domates püresine un ilave edilmesi sonrasında bir maske elde edilir. Hazırlanan bu maske yüze uygulanmasında sonrasında ortalama beş dakika kadar beklenir. Bekleme sonrası yüzünüzü ılık su ile durulayarak arındırmalısınız. Bir haftada en az 3 kere bu maskeyi uygulama yapmanız cildinizin güzelce beyazlamasına sebep olurken cilde nemlendirme ve gözeneklerin temizlenmesi gibi büyük faydaları da bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Doğal Cilt Beyazlatma Yöntemleri için yorumda bulun

    Doğal Cilt Beyazlatma Yöntemleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Doğal Cilt Beyazlatma Yöntemleri için ilk yorumu yapabilirsin.