Göz Altı Morluklarına Doğal Maske Tarifleri

Göz altı morlukları kişilerin kendisinin deri renginden daha koyu bir renkte gözükmesidir. Bu durum hem sağlık problemi olabileceği haricinde estetik açısından sıkıntılar yaratabilmektedir. Göz altı morlukları aynı şekilde başka hastalıkların belirtisi olarak da görülebilmektedir ve asla ihmal edilmemelidir.

Uzun zamanlar uykusuz kalmak ve yorgunluk hali sonucu göz altları çökmesi ve koyu farklı bir renge bürünmesi normal olan bir durumdur. Fakat göz altı morluklarının sebepleri asla bunlarla sınırlı olmamaktadır. Morluklar birbirinden farklı nedenleri olabilmektedir.

Göz altı morlukları genetik bir sebepler yüzünden olabilir. Cildimizde bulunan melanin isimli madde yoğunlaştıkça göz çevresinde bulunmakta olan koyu rengin artması mümkün biçimde gözükmektedir. Yüz hatları sebebiyle gözlerinin alt kısımları mor görünen kişiler de mevcuttur. Yüzde bulunan çıkıntılı kemikler, belirgin görünebilen göz altı çukuru ve şişkin göz altları damarlanmaları ve dolayısı ile koyu renkli halkalara sebep olabilir.

Gül suyu maskesi

Malzeme Listesi

Gül suyu
Bir miktar süt

Nasıl Hazırlanır ?

Gül suyu ile soğuk sütü bir kap içine koyarak. Güzelce karıştırınız. Karışım içine batırmış olduğunuz pamukları gözlerinizin üstünde ortalama 15-20 dakika zaman bekletin.

Patates maskesi

Malzeme Listesi

2 çay kaşığı patates suyu
1 çay kaşığı zeytinyağı
1 çay kaşığı buğday yağı

Nasıl Hazırlanır ?

Bir derin kase içine listedeki tüm malzemeleri verilen ölçülerle ilave ederek iyice karıştırın ve bir şişeye doldurunuz. Göz altına piyano çalma edasıyla iyice yedirerek sürünüz. Ortalama 2–3 dakika gözaltınızda beklettikten sonra pamuğu nemlendirerek gözaltlarınızda bulunan yağı siliniz. 3–4 kere uygulama sonrasında etkisini göstermektedir. Günde en az 1 kere uygulamanız yeterli.

Zerdeçal-domates-limon maskesi

Malzeme Listesi

1 çay kaşığı zerdeçal
Yarım çay kaşığı un
1 çay kaşığı domates suyu
Birkaç damla limon

Nasıl Hazırlanır ?

Bütün malzemeleri kabın içerisine karıştırın. Sonrasında göz çevrenize halkalar biçiminde sürünüz. Bu şekilde 10 dakika kadar bekleyin. 10 dakika sonrasında soğuk su ile iyice durulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Göz Altı Morluklarına Doğal Maske Tarifleri için yorumda bulun

    Göz Altı Morluklarına Doğal Maske Tarifleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Göz Altı Morluklarına Doğal Maske Tarifleri için ilk yorumu yapabilirsin.