Göz Altı Torbaları İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

Uyku düzensizlikleri, yoğun stres, yorgunluk faktörlerine bağlı sebeplerle meydana gelen gözaltı torbaları, yerinde ve zamanında yapılan müdahale edilmeyip önüne geçilmemesi giderilmesi zor olan ciddi olan sorunlar düzeyinde büyük cilt problemi halini alabilmektedir.

Artık gözaltı torbaları sebebiyle uyandığınız zaman veya gün içerisinde aynaya bakmaktan korkmaya gerek kalmadı. Bitkisel bazlı hazırlanan tarifleri kullanarak hem ekonomik olarak sıkıntıda kalmadan hem de kozmetik ürünlerin yaptığı tahriş etkilerine maruz kalmadan gözaltı torbaları için çözüm üretmeniz mümkün hale geldi. Bitkisel yöntemler sayesinde gözaltı torbalarından kurtulmak için neler yapmanız gerektiğini, makalemizin devamında okuyabilirsiniz.

1. Poşet çay
Uykusuz olduğunuz geceler sonrasında uyandığınız zaman gözaltı torbaları belirgin biçimdeyse ve bu durumdan herkes gibi hoşnut değilseniz, bu sorunun çözümlemek için poşet çaydan faydalanmanız mümkün.

Nasıl Uygulanır ? 

• 3-4 adet poşet çayı yarım saat kadar buzdolabına koyunuz.
• Koyduğunuz poşet çayları buzdolabından alıp gözaltı torbaları üzerine uygulayınız.
• 15-30 dakika süre zarfında uygulamayı sürdürün.

2. Salatalık
Salatalık  maskesi, içeriği bir çok cilt bakım ürünü içeriğinde bulunmaktadır. Hücre yenilemesi ve canlılık kazanması sağlamaktadır. Hazırlanan içerik sayesinde hücreleri yenileme özellikleri ile gözaltı torbaları geçirilmesi için kullanılabilmektedir.

Nasıl Uygulanır ? 

• 1-2 adet salatalığı dilimleyip uzun süre buzdolabında bekletiniz.
• Dilimlenmiş salatalığın soğuması sonrasında göz torbalarınızın üzerine yerleştiriniz.
• Gözaltı torbalarının üzerine koyduktan sonra ortalama 25 dakika kadar uygulamayı sürdürünüz.

3. Soğuk kompres
Ciltteki kan dolaşımı problemleri yaşanması, bir çok problemleri meydana getirmektedir. Bu problemlerden biriside gözaltı torbalarıdır. Yapılan soğuk kompres, kan dolaşımını hızlandırarak gözaltı torbalarında bulunan dokuları uyarmakta ve diri bir görünüm sağlar.

Nasıl Uygulanır ? 

• Soğutulmuş haldeki kaşığı veya buz küpünü hafif  hareketlerle uygulayarak torbaların olduğu bölgelere bastırarak uygulayın.
• En hızlı etkili sonuç için, bu yöntemi kullanarak faydalanılması mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Göz Altı Torbaları İçin Bitkisel Çözüm Önerileri için yorumda bulun

    Göz Altı Torbaları İçin Bitkisel Çözüm Önerileri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Göz Altı Torbaları İçin Bitkisel Çözüm Önerileri için ilk yorumu yapabilirsin.