Hindistan cevizi yağı kullanarak saç bakımı

Hindistan cevizi yağı sağlıklı yönleri sayesin tercih edilen yağlar arasına girmeyi başardı. Pek çok faydası ile öne çıkabilen hindistan cevizi yağı, saçların tamamını temizlemeye yardımcı olurken saçların nemlenmesinde ve güçlenmesinde etkili rol oynuyor. İnce saç tellerini kalınlaştıran ve saç uçlarında bulunan kırıkları iyileştirme özelliğine sahip bu mucize yağı saç bakım rutininize eklemenizde fayda bulunuyor.

Hindistan cevizi yağı nasıl uygulanır?

Hindistan cevizi yağını saçınıza haftada en az bir kere uygulamanız yeterli. Saç bakımı yapmadan önce saçlarınızı normal şampuanla yıkayın ve saçlarınızı bol su kullanarak durulayın. Sonra saçlarınızı havlu yardımıyla sarın ve saçlarınızda biriken fazla suyu alın.

Saçlarınızı bir tarak ile tarayarak düzgün bir form almasını sağlayın. Daha sonra saçınızın uzunluğuna göre hindistan cevizi yağından bir miktar alıp yağı avuç içinizde eritip ve sonrasında saçınıza masaj yaparak güzelce uygulayın. Yağlı saçlara sahip olanlar kişiler bu yağı sadece saç uçlarına uygulayabilir. Kuru saça sahip olanlar ise hindistan cevizi yağını rahatlıkla saç diplerinde de uygulayabilmesi için uygundur.

Yağın saçlarınıza nüfuz etmesi için ortalama 5 dakika süresince saçlarınıza masaj yapın. Masaj sonrası yağı saçlarınızda tutmak için duş bonesi kullanmanızda fayda bulunuyor. Saçınızı en az 1.5 – 2 saat hindistan cevizi yağı ile beklettikten sonrasında saçlarınızı şampuanlayarak bol su ile güzelce durulayın.

Yaptığınız duş sonrası saçlarınızın yumuşak ve ipeksi bir hal aldığını gözlerinizle görebilirsiniz. Boyalı saçlarınız varsa bu bakımı haftada iki kere uygulama yapabilirsiniz. Saçlarınızın olduğundan daha canlı ve bakımlı biçime gelmesi için hindistan cevizi yağı bakımı en az bir ay düzenli uygulamalısınız. Bir ay sonrasında saçlarınızın çok daha parlak, sağlıklı ve gür olduğunu fark edeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Hindistan cevizi yağı kullanarak saç bakımı için yorumda bulun

    Hindistan cevizi yağı kullanarak saç bakımı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hindistan cevizi yağı kullanarak saç bakımı için ilk yorumu yapabilirsin.