Isırgan Otu Çayı ile Zayıflamaya

Doğanın bizlere sunmuş olduğu mucize bitkilerden bir tanesi ısırgan otudur. Demir eksikliği, ödem atma, enerji eksikliği, kepek sorunu, kansızlık gibi benzer sağlık problemleri için iyi gelen bu yabani ot zayıflatma özelliğine sahiptir. Bayanlar sıkça meydana gelen ve gün içinde artıp akşama doğru oldukça fazlalaşan ödem sorunu, ısırgan otu çayı sayesinde vücuttan dışarı atılarak zayıflamaya yardımcı olmaktadır.

Zayıflamaya Etkileri

Isırgan otunun doğrudan zayıflatma etkisi bulunmamaktadır fakat ödem attırıcı özelliği sayesinde vücutta bulunmakta olan şişkinlikleri yok etmesi bir yandan zayıflamaya dolaylı şekilde yardımcı olması anlamındadır. Ayrıca ısırgan otu idrar söktürme özelliği de bulunduğu için diyet yaparken kilo kaybına, karın şişliği inmesine yardımcı olacaktır.

Isırgan otu çayının sakinleştirici özelliği de olduğu için özellikle diyet yapan kişiler kendilerini mutlu edecek yiyeceklerden uzak durmaları kaynaklı (tatlı, şeker, çikolata gibi) sinir bozukluklarına iyi gelmesi de bu sebepten diyet listesinin bir parçası olarak sayılabilir. Ayrıca içinde bulundurmuş olduğu A,B,C vitaminleri zayıflarken yaşanabilecek vitamin kaybının önlenmesini sağlamaktadır. Bu kişinin sağlıklı biçimde kilo vermesine imkan sunar.

Isırgan Otu Çayı Nasıl Hazırlanmalı ?

Isırgan otu çayı hazırlamak için en pratik yol, bir bardak ısırgan çayı için bir çay kaşığı ısırgan otunu cezvede kaynayan suya atarak ortalama on dakika kadar demlenmesini beklemektir. Isırgan otunun demlenmesi, otun içinde bulunan yararlı bileşenlerin suya karışmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda ısırgan otunu içerişinde cildi tahriş edebilen kimyasal maddeler bulunduğundan dinlenmesi bunların da etkinliğini kaybetmesi için oldukça yararlıdır. Eğer yeterli zaman çayı demleme işlemi yapılmaz ise ağızda acı bir tat bırakıp boğazda tahrişe sebep olur.

Zayıflamam İçin Isırgan Çayının Kullanılışı

Cezve içerisinde on dakika süre ile demlediğiniz ısırgan çayı kilo verme amaçlı kullanılacak ise, günde iki kez birer bardak biçiminde içilmesi önerilmektedir. Isırgan otu çayının egzersiz, diyet vs. gibi kombinleri olmaksızın tek başına kullanıldığı zaman zayıflamaya doğrudan yarar sağlamadığını hatırlatmakta fayda vardır. Kişilere uygun bir diyet listesi ve spor hareketleri ile tamamlandığı zaman ısırgan çayının mucizevi faydalarını görebilirsiniz. Günde iki fincan tüketim yapmamanız da önemle hatırlatılmaktadır. Bu bol şifalı bitki, kan basıncını yükselttiği için tansiyon hastalarına asla önerilmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Isırgan Otu Çayı ile Zayıflamaya için yorumda bulun

    Isırgan Otu Çayı ile Zayıflamaya için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Isırgan Otu Çayı ile Zayıflamaya için ilk yorumu yapabilirsin.