Karanfil yağı mucizeleri

Karanfil yağı bilinen en önemli faydalarından birisi diş problemleriyle ilişkili ağrıları azaltılmasıdır. Diş macunu yapan firmalar bile karanfil yağını diş ağrısı ile gelen ağrıları ve şişmeleri azalttığını kabul ederler. Karanfil yağın faydaları oldukça geniş yelpazeye sahip.

Karanfil yağı faydaları

Karanfil yağı sağlığımıza olan faydaları oldukça geniştir. Karanfil yağı farklı rahatsızlıklara karşı olan faydaları şu şekilde sıralayabilmek mümkündür.

Cilt sağlığı ve akne

Akne problemlerini ortadan kaldırmak için doğal bir formül olarak, 3 damla karanfil yağını alın ve 2 tatlı kaşığı doğal bal ile karıştırın. Bu karışımı yüzünüzde bekletip sonrasında ılık su ile güzelce durulayın. Bal ve karanfil içerisindeki antioksidan etkisi sayesinde sivilcelerinizi hızlı şekilde iyileştirmeye yardımcı olmaktadır.

Çok güçlü antioksidan özellikleri bulunmaktadır

Antioksidanlar, hücre ölümü ve kanser de dahil olmak üzere serbest radikallerin sebep olduğu hasarları tersine çevirebilen moleküllerdir. Araştırmalar, antioksidanların yaşlanma etkilerini yavaşlattığı ve vücudu kötü bakterilere  ve virüslere karşı koruduğunu göstermektedir

Yüksek antioksidan seviyesi ve öjenol seviyeleri nedeniyle karanfil ayrıca “koruyucu” madde olarak bilinmektedir.

Sindirime ve ülsere yardımcı

Geleneksel olarak karanfil yağı kullanımları içerisinde hazımsızlığı iyileştirme, kabızlık önleme, ülsere iyi gelme gibi etkileri bulunmaktadır.

Karanfil yağının diş üzerindeki etkileri

Karanfil yağı içerisinde ojenol maddesi bulundurmaktadır. Ojenol maddesi doğal anestezik ve antibakteriyel özelliği bulunmaktadır. Karanfil yağı ağız ve diş eti iltihabı azaltmaya yardımcı olur.

Karanfil yağı diş için nasıl kullanılır?

  • İlk olarak bir parça pamuğu top haline getiriniz.
  • Top haline getirdiğiniz pamuğu alın ve karanfil yağının içerisine daldırın.
  • Ağrının olduğu kısma karanfil yağı olan pamuğu bastırın ve bir süre bekletin.
  • Karanfil yağı yoksa , karanfil kullanabilirsiniz.
  • Karanfil etkilenen bölgeler yerleştirin ve ağrı gelene kadar orada bırakın.
  • Karanfil yağı etkisi güçlü ise, seyreltmek için zeytinyağı kullanabilirsiniz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Karanfil yağı mucizeleri için yorumda bulun

    Karanfil yağı mucizeleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Karanfil yağı mucizeleri için ilk yorumu yapabilirsin.