Okaliptüs yağı mucizesi

Okaliptus yağı, geçmişten günümüze gelen bir çok hastalığa şifa niyetine kullanılan yağlar arasında yer bulmaktadır. Okaliptus yağı, sağlık sektöründe kullanılması haricinde çeşitli kozmetik alanlarda kullanılmaktadır. Avusturalya kökenli olan okaliptus bitkisi, markette satılmakta olan şekerlemelerden, kullandığımız parfümlere kadar bir çok ürün gurubunun içerisinde yer alıyor.

Okaliptus yağı genel olarak faydalarından bahsetmek gerekirse;

Grip

Grip belirtilerine göre okaliptüs yağı kullanımı değişecektir. Eklem yerlerinizde ağrılar yaşıyorsanız ağrıyan bölgelere damlatarak masaj yapabilirsiniz. Eğer ishaliniz bulunuyorsa karın bölgenize damlatarak uygulama yapabilirsiniz. Solunum yolu problemlerinde ise aromasını teneffüs edebilirsiniz.

Balgam söktürücü özelliği

Okaliptus yağı göğüs bölgenize sürüp balgam söktürücü özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Ateş düşürücü özelliği

Okaliptus yağı vücudu serinletici özelliği bulunmaktadır. Bu sayede ateş düşürücü olarak bile kullanılabilir. Koltuk altı ve baş bölgelerine okaliptus yağı uygulaması sonrasında ateş düşürücü etkisi olduğu söylenmektedir.

Diş çürümesini önler

Okaliptüs yağı, mikrop öldürücü özellikleri sayesinde çürüklere, diş plağına, diş eti iltihabına ve diğer diş enfeksiyonlarına oldukça etkilidir. Bu sebeple gargara, diş macunu ve diğer diş hijyen ürünleri içerisinde aktif bileşen olarak yer bulmaktadır.

Bağırsak parazitlerini yok etme özelliği

Bağırsakta bulunan mikropları yok etmek için kullanılır. Araştırmalar, okaliptüs yağı içmenin vücudun çeşitli yerlerinde, özellikle kolon ve bağırsak gibi hassas bölgelerinde meydan gelen bakteriyel, mikrobik ve parazit koşulların çoğunu önleyebileceğini göstermektedir.

Önemli Not: Okaliptus yağı zararları

Her bitkisel yağı olduğu gibi okaliptus yağını da kullanırken oldukça dikkatli olmak gereklidir. Bitkisel ürünlerin kullanımında aşırıya kaçıldığı zaman ciddi alerjik problemlere sebep olabilmektedir. Özellikle okaliptus yağı diğer yağlardan daha fazla kuvvetli bitkisel bir yağ olduğu için kullanmadan önce muhakkak bir uzmana danışılması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Okaliptüs yağı mucizesi için yorumda bulun

    Okaliptüs yağı mucizesi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Okaliptüs yağı mucizesi için ilk yorumu yapabilirsin.