Yağ yakıcı bitkisel çaylar

Bitki çayları bitkisel zayıflama yöntemleri içerisinde doğal olması, besin olarak içilmesi, yan etkileri ve zararlarının düşük olması sebebiyle popüler olmuş bitkisel zayıflama yöntemleri olarak öne çıkmaktadır.

Bütçenizi sarsmadan ve operasyon geçirmenize gerek kalmadan sağlıklı olarak kilo verebilirsiniz. Günümüzde popüler bir çok zayıflama küründe bitki çaylarının metabolizmayı hızlandırıcı ve termojenik yağ yakıcı özelliklerinden faydalanılıyor

Başlarken günlük olarak aldığınız kalorilere dikkat etmelisiniz. Çünkü sarf ettiğiniz eforlardan fazla aldığınız kaloriler vücutta yağ olarak depolanmaktadır. Bunun haricinde hormonsal düzensizlikler yaşayan ve troid bezleri sorun olarak kişilerin çok daha fazla kilo aldığı bilinmektedir. Bu konularda sağlık sorunu olup olmadığını öğrenmek için bir doktorlara başvurmalısınız.

Karanfil Çayı

Zayıflamak için karanfil çayı mucizesinden faydalanabilirsiniz. Sıcak su içerisine 2 adet karanfil atıp biraz bekletiniz. Bir kupada karıştırdığınız 1 çay kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı elma sirkesi karanfilli suya ilave ediniz. İyice karıştırma sonrasında ağzı kapalı olarak bardakta ılınmaya bırakınız. Bu karışımı sabah kahvaltı 1 saat kadar öncesi tüketebilirsiniz ve 1 aydan fazla olmaması ile her gün tekrar edebilirsiniz.

Zencefil Çayı

Kilo vermeye yardımcı olan başka bir zayıflatan bitki çayı karşımı ise tarçın ve zencefil çayıdır. Bu çayı hazırlamak için gerekli malzemeler 1 kabuk tarçın, 1 kök zencefil, 1 çay kaşığı karabiber, 1 litre su, 6 adet kakule, 2 adet karanfil ve 1 tatlı kaşığı bal’dır. Karabiber ve bal harici tüm malzemeleri bir kapta karıştırıp 3 dakika süresince kaynatın. Kaynamış karışım içine balı ve karabiberi ekleyin. Elde ettiğiniz çayı öğlen ve akşam olmak üzere günde 3 4 bardak içebilirsiniz.

Zencefil Çayı

Zencefil çayı, ıhlamur ve ada çayı da tek başına kullanıldığı zaman bile hızlı ve sağlıklı şekilde zayıflamaya yardımcı bitki çayları arasında yer bulmaktadır. Bitki çayları tüketerek vücudunuzda biriken toksinleri atabilir, yaptığınız diyet programları bitkisel zayıflama çayları ile daha hızlı ve kalıcı olarak zayıflamak amacı ile destekleyebilirsiniz.

Mate Çayı

Çok popüler zayıflatan bitki çayları içerisinde bulunan mate çayı sayesinde kan dolaşımı hızlanır ve zayıflamanız oldukça kolaylaşır. Diğer yandan sindirimi düzenler ve yağlı yiyeceklerin yağlarının vücuda geçmesine engellemektedir. Mate çayı yapılışı oldukça basittir. Bir bardak içerisine 1 tatlı kaşığı mate bitkisi koyarak demleyebilirsiniz.

Oolong Çayı

Vücutta yağ depolama yapan enzimleri yavaşlatan oolong çayı zayıflama için dünya çapında yaygın bir kullanım alanı bulunuyor. Oolong çayı bitkisel olarak zayıflama sağlar ve göbek ve kalça kısımlarında biriken yağ dokusunun yakımını hızlandırmaktadır. Bir bardak için 1 tatlı kaşığı oranı kullanıp çayınızı demleyebilirsiniz.

Limon Otu Çayı

Limon otu çayını da zayıflamak için kullanabilirsiniz. İçerisinde bulundurduğu A vitamini sayesinde cildinizi güzelleştiren ve yağ yakımı hızlandırma etkisi gösteren limon otu çayı hem kolay bulunabilen hem de oldukça işe yarayan bir bitki çayıdır. Bir cezve içine 2 tatlı kaşığı limon otu koyarak kaynatınız.

3-4 dakika süresince ağzı kapalı olarak demlenmeye bırakın. Demleme işlemi sonrası 5 dakika kadar ılınması için bekleyiniz ve hazır hale geldiği zaman içine 1 çay kaşığı nane ilave ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yağ yakıcı bitkisel çaylar için yorumda bulun

    Yağ yakıcı bitkisel çaylar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yağ yakıcı bitkisel çaylar için ilk yorumu yapabilirsin.