Zayıflamada Altın Çilek Mucizesi

Altın çilek meyvesinin ana yurdu Güney Amerika’dır buradan çıkarak dünyaya yayılmayı başarmış  sağlık kaynağıdır. Geçtiğimiz yıllar içerisinde ülkemizde de ekimi başlamıştır. Altın çilek meyvesi zayıflama üzerinde müthiş etkisi ile bilinir.

Altın Çilek meyveler arasında bilinen lif içeriği en yüksek meyvedir. Bilindiği gibi lif doygunluk hissi verip, iştahın kapanmasını sağlamaktadır. Bu durum daha az yemek yenmesini ve böylelikle kilo verilmesini sağlamaktadır. Altın Çilek meyvesinin kilo kontrolü sağlamasının haricinde birçok faydalı yönü bulunmaktadır.

Altın çilek antioksidan yönüyle oldukça zengin olduğu bilinmekte. Altın çilek bu özelliği sayesinde vücutta bulunan toksinlerle savaşmaktadır. Vücutta bulunan toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olmaktadır. Bu özelliği sayesinde vücutta kanser oluşumuna sebep olan serbest radikaller ve toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olmaktadır. Bu meyve idrar yolu rahatsızlıkları tedavisinde kullanılmaktadır.

Altın çilek yüksek besin değerleri ve lif içeriği sayesinde tüketildiğinde doygunluk hissi verir ve iştah kesici etki göstermektedir. Yüksek lifli besinler mide içerisinde normale göre çok daha fazla yer kaplayarak acıkmayı önlemektedir. Yüksek lif içeren maddeler mide öze suyu ile karıştıkça liflerini salar ve midede önemli bir yer kaplamaya başlar. Zayıflama için lifli besinlerin tercih edilmesinin sebebi budur.

Altın çilek meyvesinin zayıflamaya diğer faydası ise metabolizma hızını arttırıcı besinlerden olmasıdır. Bu özelliği sayesinde yağ yakım hızlanır ve kolaylaştırır. Altın çilek artık diyetlerin olmazsa olmaz bir parçası haline gelmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Zayıflamada Altın Çilek Mucizesi için yorumda bulun

    Zayıflamada Altın Çilek Mucizesi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Zayıflamada Altın Çilek Mucizesi için ilk yorumu yapabilirsin.